Genç Kitle Facebook’un Hedefinde!

Facebook geçtiğimiz aylarda öne çıkan plak şirketleri ve indie gruplarıyla anlaşarak, telif hakkından doğan video kaldırılmalarının önüne geçmeyi hedefliyor. Şirket,  testlerine yakın zamanda başladığı dublaj özelliğiyle gençlerin çok sevdiği bir platform olan Musical.ly’nin kullanıcılarını kendi platformuna çekmeye hazırlanıyor.
Ancak şirketin bu yeniliklerle dolu müzik açılımını yaptığı tek platform sadece Facebook değil. Geçtiğimiz zamanlarda keşfedilen ve  Instagram’ın kodunda gizlenen müzik çıkartmaları özelliği, bu hedef açılımının öne çıkaracak gibi gözüküyor. Bu özellikle kullanıcıların paylaşım içerikleri için şarkı araması yapmasının ve  bu şarkıları içeriklere yerleştirmesinin kolaylaştırılacağını belirtmekte fayda var.

Facebook uzun zamandır genç kitleyi kendine çekmekte oldukça zorlanıyor. Bu nedenle müzik odağı ile gençleri yakalamak istemesi Facebook açısından başarılı olacak mı bunu yeni sürümü kullanacak olan gençler belirleyecek .Gençleri kendine çekmek için onların sevdiği uygulamaları kopyalamayı tercih eden şirketin, daha önce Snapchat üzerindeki başarılı etkisini görmüştük. Bu yeniliklerle birlikte, 200 milyon kayıtlı kullanıcısı ve 60 milyon aylık kullanıcısı bulunan Musically’ye rakip olan Facebook’un müzik odağındaki yenilikleri şimdiden merak konusu oldu.

Author: yaprak

Share This Post On