Gündemin Sosyal Medyası

Bu hafta sosyal medyada en çok konuşulan haberleri sizler için bir araya getirdik.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, #yerliotomobil in yeni prototipi 22 Aralık’ta hazır olduğunu açıkladı. Sosyal medyada yerli otomobil haberine sevinenlerin yanı sıra esprilere de neden oldu.

Resim1

 

 

Resim2

Sosyal medyada dizel skandalıyla zedelenen imajını düzeltmek isteyen Volkswagen elektrikle çalışacak yeni “mikrobüs” üretimini duyurdu.

Resim3

#Drone lar yaygınlaşmaya başladıkça drone’lara karşı alınan önlemler de artıyor. Gizlilik ve güvenlik alanında tehdit unsuru olabilen drone’larla baş etmek isteyen Tokyo , avcı drone’lar kullanmaya başladığını açıkladı.

Resim4

Bu hafta sosyal medya takipçilerinin yüzünü güldüren haber ise güneş enerjisi ile çalışan şarj aleti oldu. InfinityPV HeLi-on isimli cihaz dünyanın en kompakt #güneşenerjisi ile çalışan şarj cihazı olma özelliğini taşıyor.

Resim5

Her geçen gün hayatımıza yeni bir teknoloji giriyor. The Naviator isimli #drone havada gitmesinin yanı sıra suda da ilerleyebiliyor.

Resim6

Sosyal medya devi, kısıtlı erişimin olduğu yerlerde de #Facebook deneyiminin kesintisiz devam edeceği çevrimdışı özelliğini duyurdu.

Resim7

Sosyal paylaşım sitesi #Twitter a, “terörü öven, emniyet güçlerini hedef gösteren, halkı kin, nefret ve şiddete yönlendiren” içerikleri çıkarmaması nedeniyle 150 bin lira idari para cezası kesildi. Ceza bir ilk olma özelliği taşıyor.

Resim8

Bu hafta sosyal medyada en büyük övgüyü yine #Facebook Ceo’su Mark Zuckerberg aldı. Donald Trump’ın Müslümanların ABD’ye girişinin durdurulmasını istemesinin ardından yaptığı açıklamada Müslümanların Facebook’ta her zaman hoş karşılanacağını ifade etti.

Resim9

Güney Kore merkezli teknoloji devi #Samsung “sürücüsüz otomobil” konusunda da aktif şekilde faaliyet gösterecek.

Resim10

#Microsoft un sesli asistan uygulaması Cortana beta testlerinin ardından nihayet Android ve iOS platformları için yayınlandı.

Resim11

#Google sağlık alanındaki çalışmalarını akıllı bileklik veya saat üzerinde değil bu kez gerçek bir medikal ürün üzerinde sürdürüyor. Teknoloji devi iğnesiz kan alma cihazını geliştirmeyi hedefliyor.

Resim12

Sosyal medya takipçilerine müjdeli haber! Popüler mikroblog servisi #Twitter üzerine yüklediğiniz görseller artık kırpılmadan yüklediğiniz boyutta yayınlanacak.

Resim13

Kullanıcılara düzenli olarak yeni özelliklerini servis eden #Facebook son birkaç yıldır sosyal sorumluluk projelerini de önemli bir oranda artırmış durumda ve şimdide intihar önleme sistemi hazılıyor.

Resim7

Finlandiyalı elektronik üreticisi #Nokia akıllı saat üretmeye hazırlanıyor.

Resim15

Teknoloji devi #Apple bu hafta dünyadaki tüm mağazalarında kodlama dersleri verdi.

Resim16

Artık #3D baskı ile kan damarları yapılabiliyor! Lawrence Livermore araştırmacıları aynı insan vücudunda olduğu gibi besin maddelerini taşıyabilen ve kendiliğinden kurulan kan hücrelerini başarılı bir şekilde 3 boyutlu olarak yazmayı başardılar.

Resim17

İlk insan taşıyabilen #drone Singapur Ulusal Üniversitesi Mühendislik öğrencileri tarafından üretildi.

Resim18

Sanatseverler #YılmazGüney film festivali başlıyor. Festival 16-20 Aralık günleri arasında gerçekleşecek.

Resim19

Yılda iki kitap okuduğu belirlenen #Brezilya yurttaşlarının okuma oranını artırmak için, devlet metro bileti yerine geçecek kitaplar dizisi oluşturdu.

Resim20

  1. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde Geleneksel #AltınPortakal Ödülleri’nin sahipleri belli oldu.

Resim21

 

 

Author: yaprak

Share This Post On