Hype: Yeni Bir Canlı Yayın Platformu

adsiz-tasarim-39Bu dönem canlı yayın yapılmasını sağlayan mobil uygulamalar  oldukça popüler ve bu alanda rekabet de oldukça yoğun. Facebook ve Twitter gibi devler de kendi uygulamaları üzerinden canlı yayın yaptığı için Meerkat gibi canlı yayın uygulamalarının sonu geldi.

Geçtiğimiz hafta kapatılma kararı alan Vine‘ın kurucu ortakları ise bu alana girerek, yeni uygulamalarını tanıttı. Hype adlı yeni uygulama, kullanıcılarına canlı yayın yapma ve daha fazla özelleştirme imkanı sunacak. Facebook gibi uygulamalar kendi içindeki canlı yayın uygulamalarını geleneksel bir şekilde uygularken, Hype ise canlı yayın yapan kullanıcılara canlı yayınlarını daha renkli kılabilecekleri araçları ve yetenekler sağlıyor. Hype kullanıcıları canlı yayınlarının boyutlarını, tam ekran olup olmayacağını düzenleyebilecek. Kullanıcılar, yayıncı ile doğrudan soru cevap yapabilecek, canlı yayında oylama açılabilecek ve böylece daha etkileşimli bir canlı yayın olanağı sunulabilecek.

Bunların yanı sıra, yayıncılar fotoğraf, video ve GIF’lerini kullanabilecek ve iTunes kütüphaneleri üstünden müzik de çalabilecek. Ayrıca yayıncılar, gelen yorumlardan da istediklerini ön plana çıkartıp favorileyebilecek.

Author: yaprak

Share This Post On