Instagram Pazarlamasında Stratejiler

Instagram, kullanıcıların anlarını paylaştığı fotoğraflardan oluşan bir sosyal ağ olmaktan çıktı. Artık markaların kendini gösterdiği bir mecraya dönüştü. Hedef kitlenize ulaşabilmek için; sadece ürün ve hizmetlerinizi anlattığınız görselleri art arda sıralamadan, mutlaka markanızı Instagram’da konumlandırmanız gerekiyor çünkü Instagram kullanıcıları bir ürün veya hizmetten sosyal ağlardan özellikle de Instagram’dan haberdar oluyor.

Öncelikle Instagram’da stratejik olarak yapmanız gereken ilk şey profil fotoğrafınızı doğru seçmek. Bu seçeceğiniz fotoğraf markanızın logosu olabilir.

Açıklama bölümünü sıkıcı ve kısa tutmak yerine, emojilerle ve kuracağınız cümlelerle marka kişiliğinizi yansıtmaya odaklanmalısınız.

Ne çok sık ne de çok seyrek paylaşım yapın. Çok paylaşım yapmak takipçilerinizi sıkabilir ve sizi takipten çıkarmasına sebep olabilir. Seyrek paylaşım yapmak ise unutmalarına neden olabilir.

Paylaşımlarda hashtag kullanmaya özen gösterin. Paylaşımlarınızı çok daha fazla kişiye ulaştırmak için markanızla ve hedef kitlenizle alakalı bulduğunuz etiketleri kullanmaktan çekinmeyin.

Son olarak farklı stratejiler denemekten çekinmeyin. Denedikçe doğru yolu bulup hedef kitlenizi genişletebilirsiniz.

Author: yaprak

Share This Post On