Instagram’dan Profil Bilgilerinizi İndirebileceğiniz Veri İndirme Aracı!

Facebook’un Cambridge Analytica skandalı, sosyal medya platformlarının kullanıcı verilerine ilişkin yaklaşımlarını tartışmaya açmıştı. Facebookun kontrolündeki Instagram’da benzer bir durumun yaşanmaması için önlem alan şirket, geçtiğimiz günlerde üçüncü parti uygulamaların platforma erişimlerini yasaklamıştı. Kullanıcı gizliliğini sağlamak amacıyla çok önemli bir adım atan Instagram, kullanıcıların profillerindeki verilerini bilgisayarlarına arşiv olarak indirebileceklerini açıkladı.
Instagram’ın bu özelliği, kullanıcıların kişisel verilerini daha iyi depolamasına ve kolayca dışa aktarmasına imkan sağlamak için tasarlandı. Ayrıca, sosyal medyadaki kişisel verilerin korunması ve mahremiyet hakkının garanti altına alınması amacıyla, Avrupa Birliği tarafından oluşturulan Genel Veri Koruma Tüzüğü’ne bağlı olarak atıldığını söyledi.

İndirilen verilerde fotoğraflar, videolar ve mesajlar bulunacak. Bu özelliğe hikaye iletilerinin ve takipçi listelerinin dahil edilip edilmeyeceği henüz net olarak açıklanmadı.

Author: yaprak

Share This Post On