İşini Büyütmek İsteyenlere Pinterest Tüyoları!

” Pinterest, Türkiye’de henüz diğer platformlar kadar rağbet görmese de dünyada tercih edilen uygulamalarından biri. Aklımıza gelen sosyal medya uygulamalarından farklı olarak Pinterest’te işletmenizin tanıtımını yapabilirsiniz.” Para Durumu

Bugünlerde Pinterest bir Google gibi arama motoru işlevi görmekte. Eğer bir görsel okyanusu olan Pinterest’i kullanacaksanız, öncelikle hangi alanda paylaşım yapacağınız hedef kitleyi kendinize nasıl çekeceğinize karar vermeniz gerekiyor. Örneğin hayvanlarla ilgili bir sayfa oluşturmak isterseniz, bunun için yapmanız gereken şey hayvanlarla ilgili paylaşımlarda bulunmanız ve hedef kitlenizi iyi analiz edip ona göre hareket etmeniz gerekiyor. Belirdiğiniz hedef kitle doğrultusunda paylaşımlara başlayabilir, gözleri üzerine çekebilirsiniz.Ayrıca işinizi büyütmek isterseniz sık kullanılan popüler kelimeler her zaman hesabınızda olmalı.

İşinizi büyütmenin ve hedef kitlenizi kendinize çekmenin bir diğer yolu da SEO çalışmalarıdır. Sitede aramalarda kolay bulunmak istiyorsanız SEO çalışması yapmalısınız. Peki nedir bu SEO çalışması? SEO içerik, arama motorlarına çıkacak şekilde yazıyı yazmak. Bahsettiğimiz gibi hayvanlarla ilgili bir paylaşım teması oluşturacaksanız ‘en çok sevilen hayvanlar’, ‘kedi görselleri’ gibi insanların arayacağı şekilde SEO içerik yazın. Bu sadece Pinterest’te değil Google’da da öne çıkmanızı sağlayacak.

Author: yaprak

Share This Post On