İşinizde Başarılı Olmak İçin Neler Yapıyorsunuz?

Öncelikle işinizde başarılı olmak için kendiniz olmanız yetmeyebilir çünkü her insan işte farklı dışarıda farklı bir insan olabilir ki çoğu kişi bu şekilde davranır belki de doğrusu budur. Peki siz işte yeterli başarıyı, verimi gösterebilmek için neler yapıyorsunuz?

İş yerinde disiplinden ziyade kendinize neler kattığınız da önemlidir. Unutmayın; öğrenmenin yaşı yoktur. Siz her gün kendinize yeni bilgiler, değerler katabilir ve kendinizi geliştirmeye devam edebilirsiniz. Mesela; buna kitaplar okumaktan da başlayabilirsiniz. Okumanın da yaşı yoktur tam tersi yaş ilerledikçe daha çok kitap okumayı destekleriz. İş hayatınızda katkı sağlaması için ne tür kitaplar okuyabilirsiniz? Birkaç örnek verelim;

  1. Hızlı ve Yavaş Düşünme – Daniel Kahneman
  2. Üstün Başarı – Acar Baltaş
  3. Beden Dili – Joe Navarro
  4. Aklını En İyi Şekilde Kullan – Tony Buzan
  5. İnsan Olma Yolculuğu – Osho
  6. İrade – Roy F. Baumeister, John Tierney
  7. İş Bitirici – David Allen

Yukarıda listelediğimiz kitaplar kendinizi geliştirmeniz konusunda oldukça önemli bilgiler içerir. Bunlar gibi aslında binlerce kitaplık bir liste hazırlayabiliriz fakat kitaplar da aslında zevkler ve renkler gibidir. Herkese farklı gelişmeler katar, biri beğenir diğeri beğenmez. Okuyup kendinizi geliştirmek, beğenip beğenmemek size kalmış. Keyifli okumalar dileriz. Ama unutmayın; inanmak başarmanın yarısıdır!

Author: yaprak

Share This Post On