LG’den 2017 Teknoloji Trendleri

LG Electronics, akıllı ve inovatif teknolojileriyle 2017’de trendleri belirlemeye devam ediyor. Özellikle CES 2017’de tanıttığı sofistike teknolojileri ve kullanıcı dostu cihazlarıyla büyük beğeni toplayan LG, akıllı evler, akıllı beyaz eşyalar, giyilebilir teknolojiler, robotlar, mobil cihazlar ve üstün görüntü teknolojileri ile 2017 yılının teknoloji sahnesini yeniden şekillendiriyor.

LG Electronics (LG), tüm dünyanın heyecanla izlediği CES 2017’de, trendleri belirleyen inovatif teknolojileriyle tüm dikkatleri üzerine çekti. Bu yıl 50.’si düzenlenen etkinliğin en gözde markası olan LG Electronics, beyaz eşya, mobil cihazlar, 4K OLED ve UHD televizyonlar, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve giyilebilir cihazlarıyla adeta gövde gösterisi yaptı. Özellikle fuarda sergilenen LG SIGNATURE W7 OLED 4K TV, Engadget En İyinin En İyisi Ödülünü de kazanarak TV teknolojilerine damga vurdu. Bunun yanında, W7 ve LG Smart InstaView™ buzdolabının birlikte kazandığı ve içlerinde “etkinliğin en iyisi” başlıklarını da içeren toplamda 90’dan fazla ödül, LG’nin ileri görüşlülüğünü ve liderliğini kanıtladı. LG, tüm dünyadan birçok yayın tarafından verilen büyük ödüllere ek olarak, Tüketici Teknolojileri Birliği (CTA™) tarafından dağıtılan 21 adet CES İnovasyon Ödülü’nün de sahibi oldu.

Konuyla ilgili görüşlerini belirten LG Electronics Türkiye, Tüketici Elektroniği ve Beyaz Eşya Satış Direktörü Ergün Altay şunları söyledi: “CES 2017, LG olarak vizyonumuzu sergilediğimiz en önemli etkinliklerden birisi. Buradaki inovasyonlarımızla bütün yıl boyunca insanların hayatlarına nasıl değer katacağımızı gösteriyoruz. Bu anlamda robot teknolojilerinden giyilebilir teknolojilere, Nesnelerin İnterneti’nden üstün görüntü ve TV teknolojilerine kadar hayallerin ötesinde birçok yeniliği insanların beğenisine sunuyoruz. LG olarak ileri görüşlü bir yaklaşımla günümüze odaklanarak geleceği şekillendiriyor, hayatı güzelleştiren ve kolaylaştıran yenilikler sunmaya devam ediyoruz.”

LG, 2017’de giyilebilir cihazların nabzını tutacak

Giyilebilir teknolojileri 2017 yılında herkesin favorisi yapmayı amaçlayan LG’nin bu eşsiz ürün ailesine, kişisel giyilebilir hoparlör LG TONE Studio ve kablosuz kulaklık modeli LG TONE Free öncülük ediyor.

LG TONE Studio, kullanıcılara film, oyun ve müzik deneyimi sırasında eşsiz bir surround ses tecrübesi yaşatıyor. DTS’deki surround ses uzmanlarının işbirliğiyle geliştirilen LG TONE Studio, bulunduğunuz her ortamda gerçekçi ve sinema standartlarında bir ses tecrübesi sunuyor.

Boyundaki Neckband kulaklık içine yerleştirilerek şarj edilebilen LG TONE Free ise LG’nin ilk kablosuz stereo ürünü olarak öne çıkıyor. Ayrıca gelen arama ve mesajlarda titreşimle bildirim yapabilme özelliğine sahip olan LG TONE Free, gelen aramaların sadece ses komutu ile cevaplanmasına olanak sağlayarak, sizi kablo kullanma zahmetinden de kurtarıyor.

2017 robotların yılı olacak

LG ayrıca, IoT ve akıllı teknolojinin sunduğu imkânları evlerin dışına taşıyıp, havalimanı ve diğer kamusal alanlarda kullanılmak üzere tasarlanan gelişmiş robotlarla ekosistemini genişletiyor. LG, Hub Robot, Havalimanı Rehber Robotu, Havalimanı Temizlik Robotu ve Çim Biçme Robotu gibi teknolojilerle yaşadığımız ve çalıştığımız ortamları teknolojiyle donatıyor. LG Hub Robot kullanıcılara sunduğu birçok bildirim sayesinde adım adım sesli komutlarıyla yemek tariflerini anlatabiliyor ya da interaktif ekranı sayesinde buzdolabının içindekileri gösterebiliyor. Ayrıca Alexa desteğiyle müzik dinlemek, alarm kurmak, hatırlatma notları oluşturmak ya da hava ve trafik durumunu öğrenmek gibi imkânları da kullanıcılara sunuyor. Kamusal alanları hedefleyen Havalimanı Temizlik Robotu, ışık algılama ve uzaklık tayini (LIDAR) özelliğine sahip çoklu sensörleriyle engelleri algılayabiliyor. Ayrıca eşzamanlı yer belirleme-haritalama teknolojisi (SLAM) sayesinde de her zaman konumunun farkında olabiliyor.

LG 2017 yılında sunduğu robot teknolojileriyle hem kamusal alanlarda hem de evlerimizde adeta birer kişisel asistanla hayatımızı oldukça kolaylaştıran kullanışlı ve vazgeçilmez teknolojiler sunuyor.

Kaynak: Caretta İletişim

 

Author: yaprak

Share This Post On