Netflix’in Bandersnatch Filminde Gizlenmiş İş İlanı

Netflix’in popüler dizilerinden Black Mirror yapımcılarının elinden çıkmış “Bandersnatch” isimli interaktif özelliğe sahip film 30 Aralık’ta Netflix üzerinden yayınlandı.

Karakteri yönlendirebilme yetkisinin izleyicilerin elinde olduğu Bandersnatch filmi, izleyicilerin seçimlerine göre 5 farklı sondan oluşan, tüm seçenekler denendiğinde toplamda 5 saat süren bir film.

Black Mirror yapımcıları bu konsepte bir de herkesin hemen fark edemediği bir iş ilanı gizledi. Bandersnatch‘in alternatif sonlarından birinde zx spectrum dosyası karşınıza çıkıyor. Bunu emülatör ile açtığınızda karşınıza “QR Code” çıkıyor. Bu kodu okuttuğunuzda ise sizi Tuckersoft sitesi karşılıyor.

Siteye girdiğinizde karşınıza Black Mirror’un başka bölümleri ile ilgili posterler ile karşılaşıyorsunuz. Web sitesinde nohzdyve oyununa da ulaşmak mümkün.

Bu 1980’lerden kalma gibi görünen sitede “Tuckersoft job listing ad from 1984!” kısmına tıkladığınızda 1984 yılına ait bir iş ilanı sizi karşılıyor. Devamında ise yine bu görselin üstüne tıklarsanız, Netflix’in Bulut ve Platform Mühendisliği iş ilanına erişmiş oluyorsunuz.

Author: yaprak

Share This Post On