Dijital Pazarlama Stratejilerinde Görsel Kullanımı Neden Bu Kadar Önemli Dersiniz?

Dijital pazarlama alanında, stratejilerinde görsel pazarlamanın önemi büyüktür. Neden? Çünkü her şey göz zevkiyle başlar. Göze hitap eden şey çekici olandır zaten. Gözümüze hitap etmeyen bir linke tıklama olanağımız oldukça düşüktür.

Yeni nesil hatta yeni nesil demek bile yanlış, sosyal medya kullanan herkes takip ettiği markaların görsellerine önem veriyor ve ona göre de aslında paylaşıma alıyor. Farklı videolar, görseller, gifler markaların pazarlama stratejileri açısından büyük önem taşıyor. Göze hitap ederseniz beğenileriniz bir o kadar artar tabii takipçileriniz de. Videolar merak konusunda birebir. İlgi çekici video paylaşımı da etkileşimi artıran bir yol. Çarpıcı başlık maddemizi hatırlatmamıza gerek yok sanıyoruz.

Görsel hafızamızı da göz önüne getirecek olursak; görsel içerikler diğer içeriklere göre %94 daha fazla görüntüleniyor. Çünkü merak ediliyor. En önemli bilgiye geldik! Beynimize giden bilgilerin %90ı görsel. Unutmayın; gördüklerimizin %80’ini, okuduklarımızın %20’sini, duyduklarımızın ise %10’unu hatırlıyoruz.

 

Author: yaprak

Share This Post On