Pazarlama Stratejilerinde Video’lu İçerik Dönemi

youtube-for-business-pros-cons

Pazarlama stratejinizde video’lu içeriği denediniz mi? Video oldukça başarılı bir pazarlama yöntemi ve 2017’de de böyle olacak gibi duruyor. Web Pazarlama Video Konseyi’nin son çalışmasına göre markaların% 60’ı sosyal ağlarda video kullanıyor.

Mesela; Tweetlerin daha çok yorum ve retweet aldığını biliyor muydunuz? Veya kullanıcıların Youtube’da satın almak istedikleri veya satın aldıkları ürünler hakkındaki videoları merakla izlediğini? 2019’da videolu içerikler %80 daha çok artacak gibi duruyor. Bir kişinin bir ay içinde yüklenen videoları izlemesi için 5 milyon yıl gerekir. Yani videolu içerikler artmaya devam ediyor.

Akılda kalıcılığı arttıran, özellikle sosyal medyada tanıtmak ve paylaşılmak üzere hazırlanmış Sosyal videolar da oldukça ilgi görüyor. Akıllı telefonlarımız büyüdükçe kullanıcılar videoları izlemeye daha istekli oluyorlar. Örneğin; Youtube, Facebook’ta hergün 8 milyar video oynattırarak göz kamaştırıcı bir performans sergiledi. En önemlisi Snapchat; Amerika’da 13 ve 34 yaşlarındaki %60’lık kesim Snapchat’i sık kullanıyor.

Author: yaprak

Share This Post On