Siz Instagram Hikayelerini Nasıl Kullanıyorsunuz?

Sizlerin de bildiği gibi Snapchat daha yeni çıkmışken biz ona alışmaya başlamışken ezeli rakibi Instagram hikayeler özelliğini ortaya çıkardı. Peki nedir bu Snapchat ve Instagram hikayelerinin amacı? Amacımız fotoğraf veya video paylaşmak fakat bu paylaşımların bir özelliği 24 saat içinde kaybolması ve içeriklere kendi zevkinize göre çizimler veya emojiler konulması.

Biz Instagram’ı zaten fotoğraf paylaşma platformu olarak çok seviyorduk, hikayelerle farklı bir boyuta geçtik. Sadece biz değil işletme hesapları da artık sosyal medyada oldukça aktif. İşte bunun adı dijital pazarlama! Seviyor muyuz peki hikayeleri? Veya soruyu düzeltelim. Kullanabiliyor muyuz hikayeleri? Peki Instagram hikayeleri izlenme oranlarının üçte birinin işletmelere ait olduğunu biliyor muydunuz? Bu içerikler genellikle video ve Boomerang’dan oluşuyor. Öncelikle bir markanın Instagram hikayelerinde kişisel paylaşım yapılmaması gerekli. Markaya odaklanmayı unutmayalım! Çizimler ve filtreleri kullanmaya özen gösterebilirsiniz. Oldukça dikkat çekici oluyor. Hikayelerin arasını çok fazla açmayın ki kullanıcılarınız sizi unutmasın ama sınırını da bilmeniz önemli. Güzel yerlere gelmek üzereyken unfollow yememeye dikkat!

Ürünlerinizi tanıtabilir bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Ürünleriniz merak uyandıracak ve bunlar hakkında sizlere sorular gelecektir. Cevaplamayı ve takipçilerinizle ilgilenmeyi ihmal etmeyin. Instagram hikayelere giriş yapmak demek büyümeye az kalmış demektir. Sosyal medya sizin için var, kullanın.

Author: yaprak

Share This Post On