Snapchat Zannedip Yanlış Uygulamaya Yatırım Yapmak!

En sevdiğimiz ve en çok kullandığımız uygulamalardan Snapchat bir ara oldukça yükselişteydi. Daha sonra Facebook Instagram’ı satın aldı ve Instagram hikayeler ortaya çıktı. Snapchat’e benzerliğiyle de çok konuşuldu çünkü baya benzer özelliklere hala daha sahip. Tabii Instagram’dan sonra Snapchat duraksama dönemine girdi.

Snapchat halka arz çalışmalarına başladıklarını, borsaya açılacağını duyurdu ve Amerika Borsalar ve Menkul Kıymetler Komisyonu’na başvuru yaptı. Kararında oldukça ciddi görünüyor yani! Borsaya açılma tarihi Mart-Nisan olarak biliniyordu. Daha sonra Snapchat’e yatırım yapmak için fırsat kollayan yatırımcılar Snap Interactive şirketine yüklendi. Neden olduğu apaçık. İsim benzerliği nasıl da yanılttı! Evet, doğru bildiniz. Snap Interactive şirketinin hisseleri tavan yaptı ve 1 ayda %98 arttı! Gerçekten enteresan bir olay.

Fakat bu sayede Snapchat’e olan ilgiyi de görmüş olduk. Şimdilik halka arz konusunda tarihi net değil. 3 milyar dolardan fazla net gelir elde etmesi bekliyor. Ne Snapchatmiş değil mi ama! Sadece ABD’de Snapchat kullanıcıları %32, bunu unutmamak gerek.

Author: yaprak

Share This Post On