Twitter Dünyası 2016’da Neler Konuştu?

Dünyada yaşanan her olay eş zamanlı olarak da Twitter’da konuşuluyor. Twitter, 2016 yılı boyunca dünyanın en çok konuştuğu konuları paylaşarak sizlere bir liste hazırladı. Yapılan listeye göre; Rio Olimpiyatları, ABD seçimleri ve Pokemon Go, 2016’da oldukça konuşulup Twitter’a damgasını vurdu.

2016’nın Dünya’da en çok konuşulan ilk konusu Rio Olimpiyatlarıydı. İkinci sırayı yılın son aylarına denk gelen ABD seçimleri aldı ve Twitter baya çalkalandı. Ülkemizde de oldukça sevilen ve üstünde toplu etkinlikler düzenlenen Pokemon Go oyunu ise 2016’da Twitter’da en çok konuşulan üçüncü konu oldu.

Dünyada 2016 yılı boyunca Twitter’da en çok konuşulan konuların tam listesi şöyle:

1.Rio2016
2.Election2016
3.PokemonGo
4.Euro2016
5.Oscars
6.Brexit
7.Blacklivesmatter
8.Trump
9.RIP
10. GameofThrones

En çok konuşulan yemek listesinde ise oldukça ilginç şeyler yer alıyor. 2016’nın en çok konuşulan yiyecek/içecek listesinin başında, Beyonce’nin “Lemonade” adlı albümü sebebiyle limonata var. 2016’da en çok konuşulan ikinci içecek ise Kahve. Bu yıl insanlar Twitter’da kahvesiz bir hayatın mümkün olmadığını dile getirdi. Üçüncü sırada ise ‘vegan’ hashtagi gözümüze çarpıyor.

2016 yılının en çok takip edilen ünlüsü 94.5 milyon takipçisiyle Katy Perry oldu. 90 milyon takipçiye sahip Justin Bieber ise birinciliği az bir farkla kaçırıyor. Sansasyonel özel hayata ve hareketli bir kariyere sahip Taylor Swift en çok takip edilen sanatçılar arasında 3. Sırada yer alıyor.

Dünyada en çok takip edilen 10 ünlü ismi ise şöyle:

1.Katy Perry
2.Justin Bieber
3.Taylor Swift
4.Rihanna
5.Lady Gaga
6.Ellen DeGeneres
7.Justin Timberlake
8.Kim Kardashian West
9.Britney Spears
10.Selena Gomez

Leonardo DiCaprio Türkiye’de de hatrı sayılır bir hayran kitlesine sahip. DiCaprio’nun Türkiye ve dünyadaki hayranları, aktörün 2016’ya dek Oscar ödülü alamamış olmasını mesele haline getirmiş; hakkında Tweetler, görseller paylaşmıştı. DiCaprio bu sene Oscar alınca aktörün Twitter’daki hayranları, mutluluklarını Twitter’da DiCaprio’nun ‘teşekkür’ Tweet’ini Retweetleyerek gösterdi. Film alanında en çok Retweet edilen Tweet, Leonardo DiCaprio’ya ait.

Türkiye’de oldukça hayran kitlesine sahip Leonardo Di Caprio, 2016’nın film alanında en çok Retweet edilen tweete sahip. Di Caprio Oscar ödülü alamadığı zaman Türkiye ve hatta dünya tarafından çok konuşulmuştu. Fakat hayranları, bu sene Oscar ödülünü alınca, mutluluklarını Twitter’da Di Caprio’nun “teşekkür” tweetini retweetleyerek göstermiş oldu.

Kaynak: Faselis

Author: yaprak

Share This Post On