Üniversite Diplomalı Sosyal Medya Fenomenleri Geliyor

İnternetin hayatımıza girmesi, teknolojinin günden güne gelişmesiyle her şey dijitale dönüşüyor. Güncel haberlerin sosyal medyadan takip edilmesi gibi iş görüşmeleri ve planları da sosyal medya üzerinden gerçekleşiyor.
Dijitalleşmeyle birlikte bazı meslekler geçerliliğini yitirerek yerini yenilerine bıraktı. Şirket yöneticileri de personel alımlarında aktiflik, girişkenlik ve proje çalışmaları gibi nitelikleri ön planda tuttuğundan, üniversite öğrencileri de sosyal medya seminerlerine katılmaya başladı. Hatta üniversite öğrencileri, okul kulüpleri kapsamında sosyal medya fenomenlerini etkinliklerde bir araya getirerek eğitim almayı ve vermeyi süreklilik haline getirdi.
İnsanların sosyal medyayı aktif kullanımına ve etkileşim sonucu ciddi rakamlar kazanmasına kayıtsız kalmayan üniversite rektörleri de harekete geçti. Çin’de bir üniversite, “Sosyal Medya Fenomeni Bölümü” açtı. Bu bölümde yalnızca Youtube değil, hem Twitter hem Instagram fenomeni olabilmek için tüm sosyal medyada ilgi görebilmek üzerine dersler verilecek. Yani hem ünlü olup hem de binlerce dolar kazanırken bunu meslek haline getirebilirsiniz.
Çin’in kalabalık nüfusunun da katkısıyla sosyal medya fenomenlerinin yıllık yaklaşık 50 milyon kazanması, bu bölüme olan tercihi arttıracağını gösteriyor. Uygulamanın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği bilinmiyor ama uygulanırsa dijital doğanların her geçen gün arttığı ülkemizde yoğun ilgi ve katılım olacağı düşünülüyor.

Author: yaprak

Share This Post On