Whatsapp’a Konum Takibi Mi Geliyor?

Mesajlaşma işi artık sms’ten çıkalı çok oldu. Whatsapp hayatımıza öyle bir giriş yaptı ki iz bırakır cinsten… Bildiğiniz üzere Facebook Whatsapp’ı satın almıştı ve bu haberden sonra Whatsapp’ta güncellemelerin ardı arkası kesilmedi.

Yeni özelliklerden biri gönderilen mesajları karşı taraf görmeden geri alabilme. Bunun haberini daha önce de yapmıştık sizlere. Şimdiki güncelleme ise grup sohbetleriyle alakalı bir özellik. Bu özelliğimizin adı canlı konum takibi yani diyor ki; yerinizi belli edeceğim! Bazı haberlere göre bu özellik arkadaş buluşmalarında kimin ne zaman geleceğini tahmin etmek adına faydalı olacak gibi gözüküyor. Mesajı geri alma özelliğinden sonra bu özellik içimizi pek de açmadı açıkçası çünkü bizim problemimiz aslında yanlış giden mesajlar… Ayrıca bu konum takibi özelliği yuva yıkar mı düşünmeden edemedik. Son görülme tarihinin ve mavi tik özelliğinin bazı zamanlar yuva yıktığını hepimiz biliyoruz! Doğru söylüyorsunuz; kullanışlı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Whatsapp bu yeni özelliği İOS ve Androidlerde deneme aşamasında. Umarız konum takibinden önce mesajı geri alma özelliğine kavuşuruz da heyecanımız biter. Bu arada merak etmeyin; Whatsapp otomatik olarak konum servislerini kapalı tutacak. Siz manuel istediğiniz zaman açacaksınız. Bu da özelliğin en kıyak haberiydi J

Author: yaprak

Share This Post On