WhatsApp’dan Sonra Sıra Facebook Messenger’da!

​Whatsapp’dan sonra en çok kullanılan aktif mesajlaşma uygulaması olan  Facebook Messenger, özelliklerini yenilemeye devam ediyor. Şimdilerde üzerinde durdukları  whatsapp gibi gönderilen bir mesajı konuşmanın her iki tarafı için de silebilme özelliği ise yeni yayınlanacak özelliklerin başında geliyor.
Cambridge Analytica skandalından  sonra Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in Messenger gelen kutusundaki mesajlar ve insanlara gönderdiği iletiler Facebook tarafından silinmişti. Kullanıcıları oldukça rahatsız eden bu durumdan sonra facebook herkesin kullanabileceği “mesajı herkes için silme” özelliğini getireceğini duyurdu.
Yeni gelecek bu özellikle Facebook Messenger’da kullanıcılara bir Pop-up uyarısında bulunulacak. Bu Pop-up uyarısında; “Bu mesajı silerseniz, bu konuşmadaki hiç kimse onu göremez. Bu geri alınamaz.” şeklinde bir bilgilendirme bulunacak.
Özelliğin ne zaman kullanılıma sunulacağı belli olmamakla birlikte yeni özelliğin whatsApp özelliğinden farksız olacağı tahmin ediliyor.

Author: yaprak

Share This Post On