YouTube Video İzleme Molası Vermenizi İsteyecek!

Google’ın satın alınmasının ardından ciddi bir yükseliş yakalayan ve kullanıcı sayısı aylık 1,5 milyarı geçen YouTube, sitede çok vakit harcayanlar için mola vermelerini hatırlatacak yeni özelliğini duyurdu.
Kullanıcılarda bağımlılık düzeyine gelmeye başladığı için YouTube “Ara Ver” bildirimi ile birlikte, bu bağımlılığı azaltmayı amaçlıyor. Kullanıcının isteğine göre, her 15, 30, 60, 90 ya da 180 dakikada bir, “Ara Ver” bildirimi gönderecek olan bu özellikle birlikte, video izleme bağımlılığının büyük ölçüde önüne geçilmesi planlanıyor. Yani, zaman dilimi dolduğu takdirde, YouTube size mola vermeniz konusunda bir hatırlatmada bulunacak. İsteğe göre devam edebilecek ya da mola verebileceksiniz. Yeni özellik kapsamında karşımıza çıkan bir diğer yenilik ise, YouTube’dan gelen tüm bildirimleri sessize almaya olanak sağlayacak olması. Kullanıcının seçtiği zaman aralığında tüm YouTube bildirimlerinin sesini kapatan bu özellik, özellikle rahatsız edici gece bildirimlerinden rahatsız olan kullanıcıları sevindirecek.

Yakın bir zamanda, tüm iOS ve Android kullanıcıları ile paylaşılacak olan bu özellik, sonrasında bilgisayar üzerinde de kullanılabilecek.

Author: yaprak

Share This Post On