Youtube’tan Yeni Alışveriş Modeli: TrueView For Shopping

Dijital ortamın sağladığı kolay yoldan alışveriş yapmaya bir yenisi daha eklendi. Türkiye’de hızla gelişen YouTube, içerik üreticilerine ve markalara yeni bir gelir kaynağı oluşturacak yeni bir alışveriş platformuna olanak sağlamaya başladı. Bu olanakla markalar, videolarını artık alışveriş yapılabilir hale getiriyor. Yani videoda gördüğünüz ve beğendiğiniz bir ürünü ”acaba bunun markası ne?” diye sormadan hemen satın alabileceksiniz. Bu yeni reklam modelin adı “TrueView For Shopping.”
Bu yeni reklam modeliyle beraber YouTube üzerinde dilediğiniz videoda ürün satışı yapabileceksiniz. Ürünlerin “ilgili” videolar üzerinde satışa çıkması da hedefli pazarlama açısından oldukça olumlu sonuçlar doğuracak gibi görünüyor. Yani doğru hedef kitleye doğru satış yapılmış olunuyor. Mobil cihazda da uyumlu bir şekilde çalışabilecek bu reklam modeliyle marka ve hedef kitle adına yararlı ve etkin kullanılacak bir sarış gerçekleşecek gibi görünüyor.
YouTube üzerinde kanala sahip olan video üreticileri yıl içerisinde yarım milyona yakın ürün üncelemesi yapılıyor. İşte bu nedenle siz de satışını yapmak istediğiniz ürünleri bu kanallara hedefleyerek “benzer” ürün şeklinde satış gerçekleştirebilirsiniz. Videoyu izleyen kullanıcılar sağ üstte “I” (information) ikonu görecekler ve ona tıkladıkları zaman satışı yapılabilecek ürünler ortaya çıkacak. İsteyenler bunları tıklayarak alabilecekler.

Author: yaprak

Share This Post On