Youtube’un Gif Yapma Özelliğini Biliyor muydunuz?

İnternet artık milyonlarca gif yani hareketli görsel formatı ile dolu. Bazen anlatamadığımız duygu ve düşünceleri bir gif bulup kolaylıkla ve biraz da esprili bir şekilde anlatabiliyoruz; aradığımız çeşit çeşit gifleri bulabilmek için birçok site de mevcut.

Peki eğer Youtube’da bir video izlerken “hah işte tam bu an” deyip de gif yapmak istediğimizde ne yapacağız? Üçüncü parti uygulamaları kullanıp biraz uğraşarak gif yaratabiliriz, ama Youtube bunca uğraşa gerek kalmayacak bir çözümle karşımızda!

Videolardan gif yapma yöntemi yalnızca video yükleyicisi gif yapmaya izin veriyorsa kullanılabiliyor.

Nasıl mı çalışıyor?

İlk olarak YouTube’a giriş yapın, ve istediğiniz bir videonun altındaki Paylaş butonuna tıklayın. Burada karşınıza ekle, e-posta gönder ve GIF seçenekleri çıkacak.

GIF seçeneğine tıkladıktan sonra videonun içinden 6 saniyelik bir kısmı GIF yapmak için seçin ve ardından Oluştur’a tıklayın. YouTube size paylaşabilmeniz için GIF’in URL’sini verecek ve sosyal medya tuşları sunacak. Eğer GIF’i bilgisayarınıza kaydetmek istiyorsanız URL’ye tıklayın, GIF’e sağ tıklayın ve Resmi Kaydet seçeneğine tıklayın. Hepsi bu!

 

Youtube gif yapılamayacak içerikleri de şöyle sıralıyor:

-Yaş sınırlamalı videolar

-Kişisel ayarlanmış videolar

-Üçüncü parti içerik kullanılmış videolar

-Kanal tarafından gif yapma özelliği kapatılan videolar

Author: yaprak

Share This Post On